Aktualności Aktualności

Wandale zniszczyli kolejną ambonę

W ciągu pół roku na terenie nadleśnictwa zniszczonych zostało pięć ambon łowieckich. Cztery z nich zostały uszkodzone umyślnie.

Ambony myśliwskie to urządzenia służące głównie celom łowieckim, ale nie tylko. Bardzo często te urządzenia służą jako miejsca obserwacji zwierząt lub miejsca do fotografowania przyrody. Jedna ze zniszczonych ambon mogła być wykorzystywana wyłącznie w taki sposób, bo stała na obszarze wyłączonym z polowań. 

Niszczenie tych obiektów to nie stawanie w obronie zwierząt. To nieodpowiedzialny akt wandalizmu. Poza oczywistą szkodą w mieniu skarbu państwa i utrudnianiem prowadzenia polowań w bezpieczny sposób, takie działanie może bowiem doprowadzić do ludzkiego nieszczęścia. Na ambony wchodzą nie tylko myśliwi (uwaga: to też są ludzie!), ale też miłośnicy przyrody, fotografowie, rodziny z dziećmi.

Zdajemy sobie sprawę, że łowiectwo niektórym kojarzy się wyłącznie z bezmyślnym zabijaniem niewinnych zwierząt. Ale żadne poglądy czy przekonania ideologiczne nie usprawiedliwiają narażania innych ludzi na utratę zdrowia ani też niszczenia państwowego mienia.

Korzystających z ambon – niezależnie od celu, prosimy o uważne obejrzenie obiektu przed wejściem nań