Asset Publisher Asset Publisher

W Puszczy nareszcie biało

Do Puszczy Białowieskiej w końcu zawitała piękna śnieżna zima. To wyjątkowy czas i obraz, którego w ostatnich latach znacząco brakowało.

Trzeba przynać, że nasza Puszcza okryta dużą ilością białego puchu robi ogromne wrażenie. Miejmy nadzieje, że taki stan rzeczy utrzyma się jak najdłużej, byśmy mogli napawać się nim, aż do następnej zimy.

A jak możemy ten okres wykorzystać? Jak się okazuję na wiele ciekawych sposobów. Pierwszym z nich jest oczywiście spacer po lesie, koniecznie z sankami i swoimi najbliżyszmi. Należy pamiętać tylko o prawidłowym ubiorze, kiedy w lesie zalega wysoka warstwa śniegu. Podstawą są ocieplane buty za kostkę, ciepłe bawełniane skapety oraz najlepiej nieprzemakalne spodnie okrywające również kostki.

Zima to także atrakcja i wyjątkowy czas dla osób zafascynowanych fotografią żywej natury. Las z śnieżnej scenerii to jedyny w swoim rodzaju obiekt do realizacji tego typu hobby.

Pamiętajmy, że zimą możemy też dokarmiać ptaki! Gdy pokrywa śnieżna zalega przez dłużyszy czas nasi mali przyjaciele mogą mieć problem w znalezieniu pożywienia. Ale pamiętajmy, należy robić to mądrze i poprawnie. Odpowiedzi na pytanie jak ro robić, znajdziecie w wielu książkach, internecie a także na naszej stronie internetowej.

Korzystajmy póki możemy!