Asset Publisher Asset Publisher

LICZNE ODWIEDZINY W NADLEŚNICTWIE BIAŁOWIEŻA

W czasie wakacji i we wrześniu Nadleśnictwo Białowieża odwiedziło sporo grup zawodowych leśników.

Oprócz zwiedzania, uczestniczyli w szkoleniach terenowych związanych z sytuacją w Puszczy Białowieskiej.

Mieliśmy okazję wymienić doświadczenia i prowadzić żywe dyskusje na temat walki z kornikiem drukarzem i utrzymaniem bezpieczeństwa publicznego w Nadleśnictwie Białowieża. Wśród naszych gości byli leśnicy z różnych regionów Polski, pracownicy Nadleśnictw i Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych. Odwiedziły nas Nadleśnictwa: Chojnów, Wichrowo, Tomaszów Lubelski, Zdrojowa Góra, Bogdaniec, Chocianów, Katowice i Susz.

Naszymi gośćmi byli także Inżynierowie Nadzoru z RDLP w Olszynie, pracownicy RDLP w Krośnie, w Szczecinie,  oraz referendarze leśni oraz edukatorzy z Dolnej Saksonii w Niemczech. Mieliśmy przyjemność przyjąć także pracowników Ministerstwa Rolnictwa z Węgier oraz naukowców z Litwy i Łotwy.

Jak co roku, na przełomie września i października Nadleśnictwo Białowieża odwiedziła grupa studentów Leśnictwa SGGW w Warszawie. Uczestniczyli oni w zajęciach terenowych, mogli także wysłuchać wykładów specjalistów z zakresu ochrony przyrody, hodowli i ekologii lasu. W czasie wakacji mieliśmy także możliwość prowadzić zajęcia edukacyjne dla ponad 600 uczestników projektu edukacyjnego skierowanego do dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.