Asset Publisher Asset Publisher

180 KM DLA KUBUSIA

W miniony piątek i sobotę odbyła się akcja "180 km dla Kubusia", w ramach której funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej oraz Ministerstwa Sprawiedliwości pokonali trasę z suwalskiego aresztu do aresztu śledczego w Hajnówce.

 Już wcześniej udało się zebrać dla Kubusia ogromną kwotę sięgającą 10 mln zł. Pozostaje jednak jeszcze kwestia jego długiej i kosztownej rehabilitacji.

 

Kubuś Suchodoła to chłopiec z Hajnówki chory na SMA, który jest synem funkcjonariuszy z tamtejszego aresztu. Jest 2,5 rocznym chłopcem, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Przez brak genu SMN1 organizm nie produkuje białka, które odżywia neurony ruchowe, odpowiedzialne za pracę mięśni. Te słabną i powoli umierają. By wygrać z tą chorobą potrzebny jest "najdroższy lek świata" - kosztująca blisko 10 mln zł terapia genowa.

 

Po biegu w Ośrodku Edukacji Leśnej "Jagiellońskie" Nadleśnictwa Białowieża został zorganizowany piknik rodzinny z udziałem służb mundurowych naszego województwa:Policji, PSP, SG, SW, WOT. W programie były: pokazy sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie poszczególnych formacji, gry, zabawy integracyjne i animacje dla dzieci.Zajęcia edukacyjne zostały przeprowadzone przez edukatorów z nadleśnictw: Leśny Kompleks Promocyjny "Puszcza Białowieska" Nadleśnictwo Białowieża, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Browsk, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Hajnówka.

 

Bieg charytatywny objęty został patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - Michała Wosia. Minister wraz z mamą Kubusia posadził na terenie Ośrodka Edukacji Leśnej „Jagiellońskiedąb noszący imię chłopca.