Asset Publisher Asset Publisher

Ostatnie pożegnanie

Nadleśnictwo Białowieża zawiadamia, że w dniu 31 marca 2023 r. zmarł w wieku 90 lat Ś.P. Jan Moroz – leśnik, z zamiłowania pszczelarz, emerytowany pracownik Nadleśnictwa Białowieża

Był wieloletnim pracownikiem Lasów Państwowych, w latach 1941 – 1946 jako dziecko był deportowany wraz z Rodzicami na Syberię w ZSRR, w 1953 r. ukończył Technikum Leśne w Margoninie.

Drogę zawodową w Lasach Państwowych rozpoczął w  latach 1953 – 1954, pracował jako leśniczy w Rejonie Lasów Państwowych w Bytowie (OZLP Szczecinek), następnie po odbyciu służby wojskowej od 1956 roku przez krótki okres pracował w Zakładzie Produkcji Leśnej „LAS” w Hajnówce jako kierownik Ośrodka Produkcji części wozowych, a następnie w dawnym Nadleśnictwie Zwierzyniec i Nadleśnictwie Białowieża na stanowiskach: leśniczego, komendanta posterunku Straży Leśnej, a ostatnio – strażnika leśnego.

Odznaczony odznaką „Zasłużony dla Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego” w 1978 r., złotym krzyżem zasługi w 1985 r. oraz srebrną odznaką „Zasłużony białostocczyźnie” w 1989 r.

W dniu 30 kwietnia 1996 r. odszedł na zasłużoną emeryturę.

Z Rodziną oraz wszystkimi Bliskimi łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

Pracownicy Nadleśnictwa Białowieża