Asset Publisher Asset Publisher

XIV Półmaraton Hajnowski w LKP Puszcza Białowieska

Po zdrowie do Puszczy XIV Półmaraton Hajnowski w LKP Puszcza Białowieska

W sobotę 17 maja, już po raz XIV do Puszczy Białowieskiej przybyło prawie 400 śmiałków w celu przebiegnięcia dystansu 21 km i 97,5 m.

Na uroczystym starcie w Hajnówce biegacze zostali powitani przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce, Pana Mirosława Awksentiuka. W imieniu Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku – Ryszarda Ziemblickiego, który objął imprezę honorowym patronatem –  sportowców na terenie Leśnego Kompleksu Puszcza Białowieska przywitał Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka, Pan Grzegorz Bielecki.

Po miękkim starcie i przebiegnięciu 200 m, zawodnicy zostali przewiezieni do Białowieży, gdzie punktualnie o godzinie 12:00 ruszyli na trasę. Tuż przed startem, po przywitaniu wszystkich śmiałków sygnałem powitania – odegranym na rogu myśliwskim, zawodników do boju zagrzewali Nadleśniczy Nadleśnictwa Białowieża, Pan Andrzej Konieczny oraz Wójt Gminy Białowieża, Pan Albert Litwinowicz.

Tuż po wystrzale startowym, sygnalista odegrał jeszcze sygnał „Naganka naprzód".

Po zakończeniu biegu w Hajnówce nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wręczał również Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Pan Marek Masłowski.

Po chwili odpoczynku wszyscy chętni zawodnicy przybyli do Ośrodka Edukacji Leśnej „Jagiellońskie" w Nadleśnictwie Białowieża, gdzie leśnicy Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Białowieska, wspólnie ze wszystkimi organizatorami przygotowali dla nich biesiadę rodzinną. Dla dzieci uczestników Nadleśnictwo przygotowało zajęcia edukacyjne, na których dzieci poznawały m. in. znaczenie pszczół dla zbiorowisk leśnych. Zajęcia zakończono opracowaniem krzyżówki, której hasłem była Pszczoła.

Z niecierpliwością czekamy na XV jubileuszowy półmaraton w roku przyszłym.

 

Tekst:

Andrzej Antczak

Zdjęcia:

Marek Mackiewicz

Wojciech Antczak