Asset Publisher Asset Publisher

NOC SÓW W NADLEŚNICTWIE BIAŁOWIEŻA

Już po raz trzeci Nadleśnictwo Białowieża i Ptaki Polskie zapraszają na „Noc Sów” - ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.

Powietrze pełne jest ptasich treli, a to dlatego, że właśnie odbywają gody, a niektóre przystąpiły już do lęgów. Teraz łatwo je usłyszeć i zobaczyć. Większość z nich, na przykład sikory, zięby, gile, dzwońce, czyże aktywne są za dnia, jednak wieczór i noc należą do sów!
Co wiemy o tych ptakach? Są tajemnicze, opisywane były również w mitologii greckiej i rzymskiej, uważane za symbol mądrości. Dziś wymagają naszej pomocy, dlatego dołącz do nas w sobotę, 24 marca! Wystarczy przybyć do Ośrodka Edukacji Leśnej „Jagiellońskie” o godzinie 16:00 aby dowiedzieć się jak chronić sowy!

Przedstawimy gatunki sów, które występują w Polsce, opowiemy o ich zwyczajach i biologii. Przytoczymy metody badań i ochrony tych ptaków, a także obejrzymy film o sowach. Następnie wyjdziemy w teren i będziemy ich nasłuchiwać. Przy odrobinie szczęścia może uda się także je zobaczyć? Warto wziąć ze sobą ciepłe ubranie, latarkę i lornetkę. Na koniec ogrzejemy się przy wspólnym ognisku.

Uczestnikiem Nocy Sów może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków, czy przyrody. Osoby niepełnoletnie chcące do nas dołączyć muszą przedstawić zgodę rodziców na piśmie. Dzieci do 15 roku życia uczestniczyć mogą tylko z dorosłym opiekunem.

Program wydarzenia Nocy Sów, 24 marca 2018 r. 

16.00 - Część kameralna - sala Ośrodka Edukacji Leśnej "Jagiellońskie" - wydarzenie otwarte, bez zapisów - Prezentacja o sowach, Spotkanie z płomykówką, Konkurs z sowimi nagrodami!

17.30 - Część terenowa - zapisy mailowo, liczba miejsc ograniczona. - Przejazd samochodami w miejsce nasłuchu, ok 6 km od Ośrodka, drogą leśną utwardzoną.

19.30 - Ognisko połączone z nasłuchem sów na terenie Ośrodka Edukacji Leśnej "Jagiellońskie" - prowiant we własnym zakresie. 

Zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona!

Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia jest zwrotna wiadomość e-mail.
Zgłoszenie powinno zawierać nazwiska osób chcących wziąć udział w wydarzeniu i adres e-mail, na który wyślemy potwierdzenie zgłoszenia.

Zapisy uczestników prowadzi Łukasz Ławrysz
e-mail: lukasz.lawrysz@bialystok.lasy.gov.pl
 

Serdecznie Zapraszamy!

Ogólnopolskim koordynatorem i pomysłodawcą "Nocy Sów" jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.

 

 


Wyświetl większą mapę