Aktualności Aktualności

Zajęcia edukacyjne w Przedszkolu

Dokarmianie ptaków to temat bardzo często i szeroko omawiany w szkołach i przedszkolach, zwłaszcza w okresie kiedy ptaki potrzebują naszej pomocy w uzupełnianiu swoich potrzeb pokarmowych.  Dlatego też leśnicy z Nadleśnictwa Białowieża – Piotr Bukład oraz Mateusz Nakielski wybrali się z wizytą do przedszkola nr 5 w Hajnówce.

W zajęciach uczestniczyło czternaścioro przedszkolaków w wieku do 6 lat. Na początku spotkania dzieci z uwagą słuchały o potrzebie regularnego dokarmiania ptaków podczas trudnych warunków, o właściwym rodzaju i jakości pokarmu proponowanego ptakom.

Następnie, przedszkolaki zostały zapoznane z najważniejszymi gatunkami ptaków jakie na co dzień spotkać mogą w okolicach budynku swojego przedszkola, ale również podczas leśnych spacerów ze swoimi najbliższymi. Doskonale posłużyły nam do tego plansze edukacyjne przedstawiające fotografię ptaków oraz głośnik multimedialny dzięki któremu dzieci mogły poznać odgłosy ptaków, które rozpoznały wcześniej na planszach.

Ostatnie chwile spotkania poświęcone zostały na naukę i rozpoznawanie najważniejszych ssaków charakterystycznych dla Puszczy Białowieskiej. Okazało się, że uczniowie z Przedszkola nr 5 doskonale znają swoich najbliższych sąsiadów oraz wiedzą jak i czym należy je dokarmiać.

W ramach podziękowania za lekcję edukacyjną, dzieci przygotowały dla leśników piękne laurki.