Aktualności Aktualności

Mobilny przewodnik po Puszczy Białowieskiej

Aplikacja mobilna „Obieżylas" to przewodnik przygotowany przez leśników z trzech puszczańskich nadleśnictw: Białowieża, Browsk i Hajnówka. Jest przydatnym narzędziem dla każdego, kto planuje odkrywać uroki Puszczy. Opisuje i przedstawia atrakcje z regionu całej polskiej części Puszczy Białowieskiej - zarówno tej zarządzanej przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, jak też Białowieski Park Narodowy. Wykonawcą była białostocka firma - 4e Agencja Reklamowa.

Mobilny przewodnik po Puszczy Białowieskiej składa się z aplikacji „Obieżylas" oraz z zintegrowanej z nią witryny internetowej e-puszcza.pl. W obu opracowaniach znajdują się interesujące informacje na temat Lasów Państwowych, zagadnienia związane z historią Puszczy Białowieskiej, informacje o ciekawych wydarzeniach, przewodnik turystyczny zawierający mapy, szlaki, ścieżki edukacyjne, bazę gastronomiczną oraz noclegową i inne informacje przydatne podczas planowania pobytu w Regionie Puszczy Białowieskiej. Dużą wartość aplikacji i witryny www stanowią moduły do rozpoznawania ptaków i roślin, które krok po kroku pozwalają na oznaczanie ich na podstawie pory roku, środowiska oraz zaobserwowanych barw kwiatów lub upierzenia ptaków.

Aplikacja „Obieżylas" korzysta z pozycjonowania GPS, dzięki czemu może udzielać wskazówek jak dotrzeć do początku szlaku lub innego szukanego obiektu. Dostępna jest w sklepie Google Play pod linkiem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.e4.obiezylas&hl=pl 

Można ją też pobrać ze strony głównej witryny internetowej e-puszcza.pl.

Dziękujemy za pomoc oraz udostępnienie informacji, które były niezbędne przy tworzeniu aplikacji mobilnej oraz witryny internetowej następującym podmiotom:

  • Urzędowi Gminy Białowieża, LOT Region Puszczy Białowieskiej, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Hajnówce, Muzeum i Ośrodkowi Kultury Białoruskiej w Hajnówce, Starostwu Powiatowemu w Hajnówce oraz Białowieskiemu Parkowi Narodowemu.

Staraliśmy się opracować mobilny przewodnik z najwyższą starannością oraz zawrzeć w nim wszystkie najważniejsze informacje. Dane na temat obiektów gastronomicznych, noclegowych oraz turystycznych zamieszczono bezpłatnie. Jeżeli chcieliby Państwo pomóc nam w doskonaleniu przewodnika zapraszamy do kontaktu z pracownikami nadleśnictwa pod adresem - bialowieza@bialystok.lasy.gov.pl.

 

Zapraszamy do pobierania i oceny aplikacji!