Aktualności Aktualności

MISTRZOWSKA DRUŻYNA

Emocje już trochę opadły, ale my ciągle się cieszymy. W ubiegły piątek (23.09.2022) zajęliśmy I miejsce w XVII Turnieju Piłki Siatkowej Leśników o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Nasza droga do finału nie była łatwa. Po drodze musieliśmy zmierzyć się z leśnikami z innych nadleśnictw. Młodość i doświadczenie, które cechują nasz zespół okazała się być najlepszym połączeniem, które zapewniło końcowy sukces.

W fazie grupowej zmierzyliśmy się z Nadleśnictwem Bielsk Lasy Państwowe oraz z Nadleśnictwem Waliły Lasy Państwowe, które pokonaliśmy wynikiem 2:0.Te dwa zwycięstwa zapewniły nam zajęcie I miejsca w grupie B i znalezienie się w najlepszej "czwórce" turnieju. W półfinale zagraliśmy bardzo dobrze, pokonując silny zespół z Nadleśnictwa Gołdap Lasy Państwowe wynikiem 2:0. Finał był spełnieniem naszych marzeń, ale wiedzieliśmy że nie będzie łatwo. Trafiliśmy na odwiecznego rywala, czyli Nadleśnictwo Supraśl. Po niezwykle emocjonującym meczu, zwyciężyliśmy wynikiem 2:1 i mogliśmy cieszyć się z pierwszego zwycięstwa naszego nadleśnictwa w historii tych rozgrywek i wznieść puchar do góry.

Oprócz sukcesu całej drużyny, otrzymaliśmy również wyróżnienia indywidualne. Spośród naszych siatkarzy zawodnikiem wyróżniającym się wybrano Kubę Bruszewskiego, a Tomek Bugwin został wybrany MVP (Most Valuable Player) turnieju, czyli najbardziej wartościowym graczem.

Wygrana dała nam dużo szczęścia i radości, ale również motywację, żeby być coraz lepszym i w następnym turnieju również pokazać się z jak najlepszej strony. Do zobaczenia za rok.