Aktualności Aktualności

RELACJA Z WYDARZENIA EDUKACYJNEGO "LATO W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ" - EDYCJA DRUGA

2 września na terenie Ośrodka Edukacji Leśnej "Jagiellońskie" odbyło się wydarzenie edukacyjne poświęcone fotografii przyrodniczej.

Gościem specjalnym był Pan Adam Buszko - fotograf i pasjonata przyrody. Opowiedział nam o swojej pasji, jaką jest fotografia. Pokazał nam czatownię, kamuflaż leśny oraz najważniejsze, czyli sprzęt optyczny i fotograficzny.

Udaliśmy się po prelekcji do sali, by móc zobaczyć zdjęcia i nagrania z fotopułapek, które i tak były tylko namiastką olbrzymiej kolekcji, którą posiada. Podziwialiśmy piękne kadry i ujęcia wilków oraz rysi. Opowiedział też o niezwykłych przygodach, które przeżył podczas swoich wypraw z aparatem.

Wyruszyliśmy w teren, gdzie na drogach leśnych mogliśmy zaobserwować tropy wilka. Udało się nam również wypatrzeć tropy borsuka. To była niezapomniana przygoda połączona z nauką tropienia zwierząt.

Po powrocie z lasu czekał na nas Food Truck "Dobre z Lasu" w ramach promocji żywności pochodzenia leśnego.

Potem usiedliśmy wszyscy wygodnie, by obejrzeć film przyrodniczy z kadrami z Puszczy Białowieskiej.

Kiedy już zapadł zmierzch udaliśmy się na nocne nasłuchiwanie rykowiska jeleni. Odzywały się bardzo głośno, co zrobiło wrażenie na uczestnikach wydarzenia.

Zakończyliśmy wydarzenie wspólnym ogniskiem pod rozgwieżdżonym niebem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia za tak liczne przybycie!