Asset Publisher Asset Publisher

,,Cztery Pory Roku w Puszczy – jesień”

Co wiemy o żubrach i o lesie zamkniętym w słoiku ?

Dołącz do nas w piątek 19 listopada ! Wydarzenie edukacyjne „Cztery Pory Roku w Puszczy – jesień” odbędzie się w auli internatu Technikum Leśnego w Białowieży, start o godz. 10:00. Ze względu na wprowadzony stan wyjątkowy na terenie Białowieży zapraszamy uczniów białowieskich szkół oraz lokalną społeczność. Prelekcja o żubrach i pokaz zdjęć będą transmitowane na żywo w postaci Live na FB dla wszystkich chętnych.

Żubr – król Puszczy Białowieskiej fascynuje i zadziwia. To dla niego i jego naturalnego środowiska wielu turystów odwiedza ten las. O zwyczajach żubrów i o tym, czy ziewają opowie nam Pan Wojciech Sobociński – miłośnik i badacz przyrody, głównie Puszczy Białowieskiej, w której osiadł i podgląda życie swoich ulubieńców, czyli żubrów.

Kontakt z naturą jest istotny pod wieloma względami. Obserwacja przyrody uspokaja i zapewnia oderwanie od miejskiego zgiełku. Ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na codzienny spacer po lesie i może doskwierać nam brak zieleni, przygotowaliśmy wyjątkowe warsztaty tworzenia „Lasu w słoiku”, dzięki którym uczestnicy zaproszą prawdziwą leśną roślinność do swojego domu.

Program wydarzenia „Cztery Pory Roku w Puszczy" -  jesień, 19 listopad 2021 r.:

10:00 – przywitanie gości – aula internatu Technikum Leśnego w Białowieży -  przedstawienie programu wydarzenia;

10:05 – prelekcja i pokaz zdjęć Pana Wojciecha Sobocińskiego nt. żubrów;

11:00 – rozpoczęcie warsztatów „Las w słoiku” – przeprowadzone przez firmę      ModraSova i edukatorów leśnych Nadleśnictwa Białowieża;

12:30 – pożegnanie gości i podsumowanie wydarzenia;

 

Serdecznie zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona! Zgłoszenia przyjmujemy do jutra 18 listopada 2021r. do godz. 15:00.