Asset Publisher Asset Publisher

Komunikat w związku z modernizacją drogi Narewkowskiej

W związku z licznymi, rozbieżnymi informacjami w mediach informujemy, że droga Narewkowska na terenie Nadleśnictwa Białowieża, od Rezerwatu Pokazowego Żubrów BPN na północ jest zamknięta dla ruchu z uwagi na prowadzoną modernizację.

Decyzję o zamknięciu drogi podjął wykonawca – po to by bezpiecznie i skutecznie przeprowadzić zaplanowaną inwestycję.

- Pracom nie sprzyja pogoda, poza tym obowiązują tu liczne obostrzenia. Dlatego potrwa prawdopodobnie co najmniej do końca 2018 roku. Ale wierzymy, że warto poczekać – wyjaśnia Tomasz Ginszt, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Białowieża.

Drogą Narewkowską dojedziemy tylko od drogi Hajnówka-Białowieża do Rezerwatu Pokazowego Żubrów BPN. Dalej droga jest już zamknięta na czas modernizacji.

 

Droga Narewkowska jest drogą leśną, zwyczajowo udostępnioną przez nadleśnictwa (Białowieża i Browsk) do ruchu publicznego, jako łącząca Białowieżę z Narewką. Dawniej pieczę nad drogą sprawował Powiatowy Zarząd Dróg w Hajnówce na zasadzie zawartego z LP porozumienia. Obecnie, aby w dalszym ciągu bezpiecznie i w możliwie komfortowy dla użytkowników i ich pojazdów sposób udostępnić tę drogę, rozpoczęcie modernizacji było niezbędne.

Za utrudnienia przepraszamy.