Asset Publisher Asset Publisher

Ostatni rajd z leśnikami w Nadleśnictwie Białowieża za nami!

W niedzielę, 13 sierpnia, odbył się ostatni na terenie Nadleśnictwa Białowieża pieszy rajd z leśnikami.

W ramach akcji „Wakacje z Puszczą” w Nadleśnictwie Białowieża odbyły się trzy spotkania. Podczas każdego z nich przewodnicy-leśnicy oprowadzali uczestników po leśnych duktach. Dzięki temu, że spacery w ramach akcji edukacyjnej „Wakacje z Puszczą” odbywały się co tydzień w innym puszczańskim nadleśnictwie uczestnicy mogli zapoznać się z zagadnieniami związanymi z gospodarką leśną na całym obszarze Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Białowieska”. Leśnicy, w każdym z puszczańskich nadleśnictw, borykają się z problemem gradacji kornika drukarza, dlatego był to główny temat naszych spacerów. Przewodnicy opowiadali o biologii tego owada, pokazywali żerowiska oraz skutki zaniechania czynnej ochrony przyrody. Czas przejścia trasy nie był limitowany, dzięki temu leśnicy mieli możliwość odpowiedzenia na wszystkie pytania uczestników.

Na trasie rajdu znajdowało się pięć przystanków tematycznych, na których można było spróbować swoich sił przy odbiórce drewna, rozpoznawaniu gatunków drzew, ale również wytężyć wzrok i obejrzeć szczegóły budowy kornika drukarza.

Na każdej trasie na uczestników czekało także zadanie sprawnościowe. Należało przejść labirynt bez dotykania lin przeciągniętych miedzy drzewami. Łatwe na pierwszy rzut oka zadanie okazało się dla niektórych wyzwaniem, ale jednocześnie dobrą zabawą.

O Puszczy Białowieskiej najlepiej jest rozmawiać na miejscu. Żeby się o tym przekonać warto zaplanować wolny dzień i przyjechać na spotkanie w ramach akcji „Wakacje z Puszczą”. Następny rajd odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 19 sierpnia w Nadleśnictwie Hajnówka. Wszystkich chętnych zapraszamy do Uroczyska Krynoczka o pełnych godzinach od 10.00 do 13.00. Ostatnie spotkanie zostało zaplanowane w dniu 26 sierpnia w Nadleśnictwie Browsk.

Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Oczywiście wstęp wolny.