Lista aktualności Lista aktualności

Co w Lesie Huczy?

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu edukacyjnym poświęconym sowom „Co w Lesie Huczy?” organizowanym przez Nadleśnictwo Białowieża!

Już w sobotę 23 marca 2019 r. w Ośrodku Edukacji Leśnej „Jagiellońskie” spotkamy się, aby przypomnieć sobie tę grupę ptaków i porozmawiać na temat ich piękna, zachowań, występowania oraz sposobów ochrony.

Program wydarzenia:

Sobota, 23 marca – Ośrodek Edukacji Leśnej

 

Część dla najmłodszych  /max 40 uczestników /

Godz. 12-00–14:00 – „Zmaluj sobie sowę”  - warsztaty plastyczne z malowania sów na kamyczkach i plastrach brzozowych, technika: farby akrylowe – prowadzą Pani Dorota Otrębowska-Jaszczuk, Franek i Antosia.

 

Część kameralna /max 50 osób /

Godz. 14:15–14:45 – Przywitanie gości, przedstawienie idei spotkania i programu wydarzenia, Pokaz filmu Artura Tabora – „Sowy Polski”.

Godz. 14:50–15:30 – Wykład Patryka Kokocińskiego „Sowy w Polsce i na świecie – jak sobie radzą w różnych środowiskach?”

Godz. 15:40–16:40  – spotkanie z Panią Dorotą Otrębowską-Jaszczuk i płomykówkami o imionach Tyto i Alba  – opowieść o hodowli sów, ich diecie i zwyczajach, prezentacja piór zebranych z regularnego pierzenia się ptaków – obserwacja pod lupą i światłem UV.

 

Część terenowa /max 30 osób/

Godz. 16:50–20:00 przejazd własnymi autami na Czerlonkę, marsz piechotą ok 5 km, nasłuch sóweczki i włochatki. – prosimy o zabranie własnych lornetek, latarek i termosu z ciepłą herbatą.

Godz. 20:00–21:00 Podsumowanie spotkania przy ognisku - Ośrodek Edukacji Leśnej „Jagiellońskie”, - prowiant własny.

 

Zapisy na wydarzenie:
Zgłoszenia przyjmowane będą tylko pocztą elektroniczną, pod adresem lukasz.lawrysz@bialystok.lasy.gov.plw temacie proszę wpisać „Zapisy na Co w Lesie Huczy?” W zgłoszeniu należy przesłać zeskanowany i podpisany formularz zgłoszeniowy, numer rejestracyjny samochodu oraz numer telefonu komórkowego.

Warsztaty plastyczne – „Zmaluj sobie sowę” – uczestniczą dzieci i młodzież od 4 do 17 roku życia - ilość miejsc – 40

Część kameralna – wykład i spotkanie z płomykówkami – ilość miejsc – 50

Część terenowa – nasłuchy sów – przejazd własnym środkiem transportu – ze względu na specyfikę wycieczki limit miejsc wynosi tylko 30 osób.

 

Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Jedno zgłoszenie może dotyczyć max 2 osób dorosłych i dzieci do 17 roku życia. Nie będą przyjmowane zgłoszenia grupowe! (kilka rodzin, grupa znajomych, organizowane grupy turystyczne).

Wysłanie zgłoszenia z podpisanym formularzem zgłoszeniowym jest równoznaczne z akceptacją regulaminu wydarzenia, zamieszczonego u dołu tej strony.

Przygotowując się do uczestnictwa w części terenowej należy pamiętać o butach terenowych i ciepłej odzieży. Należy zabrać ze sobą latarkę oraz dokument tożsamości na wypadek kontroli Straży Granicznej. Po zakończeniu części terenowej zapraszamy na podsumowanie spotkania pod wiatami Ośrodka Edukacji Leśnej „Jagiellońskie” z własnym koszyczkiem.